تبلیغات
 

بیوگرافی کامل از کاکا ستاره ی برزیلی اث میلان

كاكا عبدالرحمان ستاره برزیل

 این روزها كاكا، فوتبالیست محبوب برزیل با مسلمان شدنش خبرهای جنجال‌برانگیزی را برای رسانه‌ها خلق كرده است. همزمان با ایام ماه مبارك رمضان، مسلمان شدن هافبك سرشناس برزیلی یكی از عناوین درشت رسانه‌های ورزشی در سراسر دنیا شده بود. در چند ماه اخیر تعداد زیادی از فوتبالیست‌های معروف اروپایی به دین مبین اسلام رو آورده‌اند كه اكثرشان ملیت فرانسوی داشتند. اما این خبر كه كاكا مسلمان شده است، كمی هیجان‌برانگیز شده است. به طور كلی مردم برزیل كه نژاد پرتغالی دارند، تعصب زیادی به اعتقادات خود دارند و كمتر پیش می‌آید كه رو به دین دیگری بیاورند. ولی كاكا در سفری كه به كویت داشت مسلمان شدن خود را اعلام كرد. او اظهار داشت: می‌خواهد رو به دینی بیاورد كه پیام صلح و دوستی دارد. او گفت: هر انسانی در زمینه انتخاب راه خود آزاد است و مسئله دین نیز یك امر شخصی است، از این رو كسی حق دخالت در این موضوع را ندارد. من هم با آگاهی كامل و مطالعه دقیق، تصمیم به مسلمان شدن گرفتم و امیدوارم كه مسئولان و اعضای باشگاه میلان، تیم ملی برزیل، طرفداران و دوستانم نظرشان نسبت به من تغییر نكند! او حالا‌ نامش را عبدالرحمان گذاشته است.

بیداری از خواب
كاكا قصد دارد مانند گذشته در تبلیغات محصولات آدیداس شركت كند و به فعالیت‌های خود مانند سابق ادامه دهد. او می‌گوید: مسلمان شدنم تاثیری در شیوه فعالیت من نگذاشته تنها دیدگاه من نسبت به جهان عوض شده و آگاهانه‌تر و هوشیارتر به دنیا نگاه خواهم كرد. گویا در خواب بودم و اكنون از یك خواب سنگین بیدار شدم و در دنیای روشن چشم باز كردم.

تولد یك ستاره
اما این بازیكن برزیلی كه با پیراهن شماره 8، یادآور (سوكراتس) است كیست؟ ریكاردو كاكا مهاجم - هافبك برزیلی در 22 آوریل 1982 در شهر برازیلیا، پایتخت برزیل چشم به جهان گشود. نام او برگرفته از زبان پرتغالی است.
وقتی (ریكاردو) كوچك بود صاحب برادری به نام (رودریگو) شد. رودریگو با زبان كودكانه‌اش نمی‌توانست به راحتی نام برادر بزرگ خود را كه (ریكاردو) بود، خطاب كند، لذا او را )Caca( می‌نامید. همین نام بر روی ریكاردو باقی ماند. او می‌گوید: نام كاكا برای من خوش‌یمن بوده است.
ریكاردوی هفت ساله در كوچه و خیابان‌ها پا به توپ بود. به گفته والدینش هیچ‌گاه او را بدون توپ نمی‌توانستند مشاهده كنند. كاكا 12 سال بیشتر نداشت كه وارد باشگاه سائوپائولو شد و در یك تورنمنت، با تیم زیر چهارده ساله‌ها بازی كرد. مسئولان باشگاه به استعداد وی پی بردند و او را تشویق به بازی فوتبال كردند. از ابتدای سال 2001، عضو تیم بزرگسالان سائوپائولو شد و در 131 بازی رسمی، 48 گل زد و خیلی سریع قدم به دنیای حرفه‌ای‌ها گذاشت. او در سن 21 سالگی پیراهن شماره 22 میلان را بر تن كرد؛ در واقع در سال 2003 تیم خانگی سائوپائولو را ترك و وارد میلان شد.او توانست به سرعت خود را در میان بازیكنان مطرح قرار دهد.كاكا در میلان محبوب شد. آمارها نشان می‌دهند كه او هم‌تراز (آندره شوچنكو) و (پائولو مالدینی) هوادار داشته است.

پسری بازیگوش
كاكا از همان دوران نوجوانی پسری بازیگوش بود. او با موهای سیاه و چشمان نافذش خود را در دل همه جا كرد. وقتی سوار بر موتور (هارلی دیویدسن) و یا (بی‌‌ام‌و 1400) خود می‌شد توجه همه را به خود جلب می‌كرد. او به یك نام معروف و جنجالی تبدیل شد البته نه در زمین فوتبال بلكه در میان دوستانش آن هم به دلیل روحیه شاد و بانشاطی كه داشت.یك بار با دوستانش شرط بست كه در یك پرش خطرناك در استخر شركت كند اما سرش به لبه استخر خورد و آسیب جدی دید، در نتیجه مدتی از صحنه فوتبال دور شد تا بهبود پیدا كرد. وقتی در خیابان‌های میلان قدم می‌زد و یا با مادرش سوار بر اتومبیل لوكس خود می‌شد، نگاه‌های همه به سوی او جلب می‌شد. كاكا به طور كلی فردی متواضع و مهربان است و همین مسئله همه را به سوی خود جلب كرده است.

و ازدواج در سال 2005
وی در 23 دسامبر 2005، در حضور ششصد مهمان در یك كلیسا در برازیلیا با كارولین 18 ساله فرزند نماینده شركت (دیور) شهر سائوپائولوی برزیل پیمان ازدواج بست، گرچه پیش از این گفته می‌شد، كارولین دختر صاحب (دیور) است اما بعد مشخص شد كه شایعه‌ای بیش نبود و كارولین دختر نماینده شركت آرایشی و بهداشتی و تولیدكننده عطر و ادوكلن (دیور) در برزیل است، از مهمانان ویژه مراسم ازدواج آنان باید به نام‌هایی چون رونالدو، آدریانو، دیدا، باتیستوتا و مربیان تیم ملی برزیل اشاره كرد. كارولین و كاكا برای اولین بار در سال 2002 در یك مهمانی همدیگر را ملاقات كردند و همین آشنایی تبدیل به ازدواج آنان شد. حتی وقتی كاكا از سائوپائولو در سال 2003 به سوی ایتالیا رفت، كارولین كه یك بچه مدرسه‌ای بود در انتظارش ماند و فقط اوقات تعطیلات را به همراه خانواده نزد كاكا به میلان می‌رفت. بالاخره آنان سال گذشته با یكدیگر ازدواج كردند و هر دویشان از ازدواج‌شان، احساس خوشحالی و خوشبختی می‌كنند.

دین اسلام، دین مردم
كاكا یك ماهی است كه مسلمان شده از این رو توجه بیشتری از نشریات روز جهان را معطوف خود كرده است، به همین مناسبت مجله (نوولا) با او یك گفتگوی خودمانی و دوستانه صورت داد كه در ذیل خواهید خواند.
_ نظرت درباره دین اسلام چیست؟
كاكا: دین اسلام یك دین مردمی و متعادل است. دینی مملو از دوستی و صلح و شادمانی من با مطالعه چندین كتاب به ویژه كتاب آسمانی مسلمانان (قرآن) رو به اسلام آوردم و از انتخابم راضی هستم.
_ نظرت درباره جام‌جهانی 2006 چه بود؟
كاكا: تجربه خوبی بود اما دردسرهای زیادی داشت. برزیل در آلمان خوب بازی نكرد، شاید به دلیل خستگی بیش از حد بازیكنان بود. من نیز خسته بودم. پس از به پایان رسیدن جام‌جهانی و عدم موفقیت برزیل، نیاز به استراحت بیشتری داشتم، خوشحالم كه همسرم كارولین وضعیت مرا درك كرد و به پیشنهاد من در (سائوپائولو) به استراحت پرداختم.
_ موسیقی مورد علاقه‌ات چیست؟
كاكا:من موسیقی را دوست دارم به غیر از موسیقی‌های Heavy همه نوع موسیقی را می‌پسندم و به موسیقی برزیلی و ایتالیایی بیش از دیگر موسیقی‌ها گوش می‌دهم، می‌خواهم بگویم علاقه بیشتری به موسیقی فولكوریك دارم.
_ بهترین دوستانت چه كسانی هستند؟

كاكا: من دوستان زیادی دارم. رونالدو و روبینیو از دوستان خوب من محسوب می‌شوند. دیدا، كافو و آموروسو هم نیز از بهترین دوستانم هستند. از سوی دیگر برای (پائولو مالدینی) احترام خاصی قائل هستم و او را یك دوست خوب و یك رهبر واقعی می‌دانم. به نظر من او بهترین بازیكن جهان است.
_ درباره خانواده‌ات بگو؟
كاكا: من به خانواده خود احترام زیادی می‌گذارم و آنها را دوست دارم. پدرم مشاور من است و باید بگویم كه مادری مهربان دارم و همسرم نیز بهترین حامی من در زندگی است.
من و كارولین مدت زیادی است كه یكدیگر را می‌شناسیم. او علاوه بر تحصیل می‌خواهد در زمینه طراحی لباس با (چور جیوآرمانی) كه از دوستان خانوادگی ما به شمار می‌آید همكاری داشته باشد. خوشحالم كه یك همسر باهوش و بااستعداد دارم و امیدوارم در آینده زندگی آرام و راحتی داشته باشیم.
_ ورزش‌های مورد علاقه‌ات به غیر از فوتبال؟
كاكا: گلف، اتومبیلرانی، تنیس، شنا، موتورسواری و اسكی روی برف را دوست دارم. در زمستان به اسكی می‌روم و همیشه هم به زمین می‌‌خورم و دست و پایم صدمه می‌بیند. همچنین عاشق اتومبیلرانی هستم و آیرتون سنا با وجود این‌كه نزدیك به یازده سال از مرگش می‌گذرد را تحسین می‌كنم. در ضمن شوماخر و آلونسو نیز از بهترین اتومبیلرانان جهان محسوب می‌شوند.
_ برای آینده چه هدفی دارید؟
كاكا: دوست دارم با میلان در لیگ ایتالیا و باشگاه‌های اروپا موفق شوم. بزرگ‌ترین هدف من قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپاست و می‌خواهم روزهای زیبایی در فوتبال ایتالیا بیافرینم. امیدوارم در جام‌جهانی آینده بتوانیم یك بار دیگر قهرمان جهان شویم.